.

 

YEMEKDER’den diyetisyen adaylarına seminer

 

YEMEKDER ve İstanbul Aydın Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü işbirliği ile 19 Nisan 2022 Salı günü, diyetisyen adayları mesleki eğitim seminerinde buluştu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haydar Özpınar ’ın davetiyle, YEMEKDER adına Engin Güner, Rouzben Gergeri ve Eda Elibol
“Toplu Beslenme Sistemlerinde Diyetisyenlerin Yeri” konulu mesleki eğitim sunumunu yaptılar.

YEMEKDER saymanı Rouzben Gergeri, toplu yemeğin ülkemiz coğrafyasındaki geçmişini, sektörün büyüklüğü ve niteliği, verilen hizmetlerin tür ve çeşitliliği konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Tama Mutfak Üretim Müdürü Diyetisyen Eda Elibol, toplu yemek üretimindeki sipariş, teslim, muhafaza, işleme, kontrol prosesleri ile hijyen çalışmaları ve iyi uygulamaları da içeren, diyetisyenler ve diğer teknik personelin rol aldığı görevleri anlattı.

YEMEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner de, gıdanın yasal çerçevesini, karşılaşılan sorunları, sorunların çözüm yolları, başta diyetisyenler ve gıda mühendisleri olmak üzere meslek eğitimi alan teknik personelin, işletmelerden gelen taleplere uygun ve özellikle 5996 Sayılı Gıda Kanunu çerçevesinde oluşan mevzuata hâkim olarak yetiştirilmeleri, işletmelerin ihtiyacı olan bilgi ve donanımla mezun edilmesi gerekliliğini ifade etti.

Sunum, plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir