“Profesyonel Mutfaklarda Ceviz Kullanımı” etkinliğinin ikincisi İstinye Üniversitesinde yapıldı

 

Besin değeri oldukça yüksek olan cevizin profesyonel mutfaklarda kullanımı ve bu alanların daha da artırılması amacıyla düzenlenen “Profesyonel Mutfaklarda Ceviz Kullanımı” etkinliğinin ikincisi İstinye Üniversitesinde gerçekleştirildi. Etkinliğe California Ceviz Federasyonunu temsilen Gülay ALPAY da katıldı.

California Ceviz Federasyonu-Catering Guide Dergisi – İstinye Üniversitesi ve YEMEKDER işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik “İstinye Üniversitesi Aşçılık Programı Bölümü”nde 12 Mayıs 2022 tarihinde düzenlendi.

İstinye Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Aşçılık Program Başkanı Meryem Güner BEYKOZ’ un açış konuşması ile başlayan etkinlikte, Catering Guide Dergisi Yayın Yönetmeni Dursun ARIK; toplu yemek ve catering sektörü hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.

California Ceviz Federasyonu adına konuşan Berk ÜTKÜ; cevizin dalından toplanması ile sofralara gelmesine kadar olan süreci video gösterimi eşliğinde anlattı.

Ceviz tanıtım videosu

https://www.youtube.com/watch?v=upDQ_Ni1IHk&t=2s

Uzman Diyetisyen İpek Ağaca ÖZGER; cevizin sağlık üzerindeki etkilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdikten sonra YEMEKDER adına Başkan Engin Güner; YEMEKDER ve toplu yemek sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.

Etkinliğin son konuşmacısı olan Rouzben GERGERİ cevizin toplu yemek ve catering sektöründe ki kullanım alanlarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Works hop alanına geçildiğinde katılımcıları Şef Emrah FANDAKLI karşıladı. Etkinliğe özel olarak hazırladığı “Tütsülenmiş baharatlı cevizli tuzlu karamelli çikolatalı tart” katılımcıların beğenisini kazandı.

Konuşmacılara plaket verilmesi ile birlikte etkinlik sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir