Hal borsası ve satın alma işlemlerinin takibi

ÇÖZBİM YEMEKÇİ MRP/ERP SİSTEMİNDE

Hal borsası ve satın alma işlemlerinin takibi

Yemek üretim sektörünün en önemli satınalma işlemlerinin yapıldığı, hemen hemen her gün değişen fiyatlarla üretim maliyetlerinin her gün değiştiği ürün gurubudur hal gurubu ürünler.

Sebze, meyve, balık fiyatlarındaki günlük değişimlerin takibi,yemek üretim maliyetlerinin çok fazla arttığı bu dönemde hal fiyatlarının takibi de inanılmaz zor olmaktadır.

Çözbim yazılım olarak YEMEKÇİ MRP/ERP sistemimize, hal fiyatlarını günlük takip edebilmenizi sağlamak amacıyla, HAL BORSASI modülümüzü entegre ettik. YEMEKÇİ üretim sistemi, IBB hal fiyatlarını otomatik olarak alır,böylece haldeki tüm ürün guruplarının fiyatlarını sistem üzerinden istenilen tarih aralıklı takip edebilirsiniz.Üretiminize alacağınız, üretim takibini yapacağınız ürünlerinin maliyetlerini görerek karar verebilirsiniz.

YEMEKÇİ sistemi, hal ürünlerini aldığınız satıcı firmalarınızın fiyatlarını, hal fiyatlarıyla otomatik olarak karşılaştırır. Hangi ürün halde ne kadar? Satın alma yaptığınız firmalardan kaça aldığınızı kıyaslar ve size raporlar. Böylece satınalma fiyat kontrol ve karşılaştırmalarınızı çok daha sağlıklı yapabilirsiniz. Fiyat karşılaştırmalarını yapabilmeniz için YEMEKÇİ sistemindeki stok kartlarınızı bir kereye mahsus hal ürünleriyle eşleştirmeniz yeterlidir.

Ayrıca YEMEKÇİ sistemimizde Satın alma işlemlerinde onaylama sistemi getirilmiştir. İsterseniz firmanızda yapılan satın alma işlemlerini yönetici onayı olmadan satıcı firmalara sistem üzerinden gönderme yapamazsınız.

Satıcı firmalara hazırladığınız ürün listelerini sistem üzerinden otomatik olarak gönderebilirsiniz. Sistem, hazırladığınız satın alma listelerini istediğiniz firmalara gönderiniz için bir link oluşturur. Bu linki firmalara sistem üzerinden eposta ile gönderirsiniz. Satıcı firmalar kendilerine gelen bu linki açarak sizin gönderdiğiniz ürün kalemlerini fiyatlandırlar. Satıcı firmalar ürün fiyatlarını girip kayıt ettiğinde YEMEKÇİ üretim sistemine otomatik olarak satıcıların girdikleri fiyatlar işlenmiş olur. Böylece tüm satıcı firmalardan talep ettiğiniz ürünlerin fiyatları, satıcı firma bazlı takip edilir. Satın alma yapacağınız ürünler hangi firmada ne kadar kıyaslamalarını sistem üzerinden yapmış olursunuz.

Satın alma işlerinizi YEMEKÇİ üretim sistemiyle yaparak üretim maliyetlerinizi takip edebilirsiniz.

Sağlıklı, kolay, kontrollü, kazançlı nice satın almalı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir